A Rost Szirup és a diabétesz
A tapasztalatok azt mutatják, hogy a Rost Szirup megemésztése egyénenként változhat. Számos embernél a Rost Szirup rostként viselkedik a szervezetben, míg másoknál már egy adag rost vércukorszint emelkedést eredményezhet. Emiatt azt javasoljuk azoknak az embereknek, akik diabétesszel élnek, hogy körültekintően fogyasszák a Rost Szirupot, és vegyék számításba az lehetséges vércukorszint emelkedést. Kisebb mértékű vércukorszint emelkedés tapasztalható, mint a szokványos szirupok vagy hagyományos cukor elfogyasztása után, de lehetséges, hogy ez még mindig magasabb annál, mint amit egyesek elvárnának egy rendkívül alacsony cukor-, de magas rost tartalmú terméktől. Sajnos még nem áll rendelkezésünkre elegendő dokumentáció, hogy pontos GI értéket tudjunk adni.
Mi az az Isomalto-oligoszacharid?
Az Isomalto-oligoszacharid egy, a természetben is előforduló prebiotikus növényi rost, amely természetesen is megtalálható többek között olyan ételekben, mint a méz, miso, szójaszósz vagy a szaké. Édes ízének ellenére a szervezetben úgy viselkedik, mint a rost. Ahelyett, hogy megemelné a vércukorszintet, mint más, szokványos szirupok, az isomalto-oligoszacharid jótékony baktérium forrássá válik az emésztő rendszer számára. Ismertebb nevén prebiotikus rost. A szervezet több baktériumot tartalmaz, mint a sejtet, és ezeknek a baktériumoknak fontos szerepük van. A prebiotikus rostok fogyasztása stimulálja a jótékony baktériumokat, amelyek fontos szerepet játszanak a szervezetben, emellett segítenek elnyomni a káros baktériumokat.
Bármelyik fajta rost okozhat átmeneti kellemetlenségeket az emésztőrendszerben, mint például gázképződés vagy hasmenés, de az IMO rostok fogyasztása esetén bizonyítottan alig jelentkeznek ezek a tüneteket.
Hogyan is készül a Rost Szirup?
A Rost Szirupot természetes folyamat útján állítják elő, melyhez keményítőt használnak nyersanyagként. Enzimeket adnak hozzá, így téve a keményítőt rövidebb láncúvá és átalakítva a kapcsolódásokat olyan típussá, amelyek nehezen emészthetők az emberi szervezet számára. (Amíg az emberi emésztő enzimek készen emészthető alfa (1, 4) glikozid kötések, és megtalálhatók a hagyományos keményítőben, addig a Rost Szirupban található alfa (1,6) kapcsolódású kötések nehezen hidrolizáltak és ellenállnak az emésztésnek. Ez azt jelenti, hogy a Rost Szirup úgy funkcionál, mint egy diétás rost, táplálva a jótékony baktériumokat a belekben.
Semmilyen kemikália nem kerül felhasználásra az előállítási folyamat során, így a Rost Szirup természetes terméknek tekinthető.